Новини 2020-08-27 16:12

Болгарська публіцистка: Те, що відбувається в Угорщині чи Польщі, є фактично дзеркальним відображенням подій у Болгарії

Влада цих країн використовувала структурні фонди, бюджет ЄС для збагачення певного кола осіб.

Те, що відбувається в Угорщині чи Польщі, — фактично дзеркальне відображення подій у Болгарії. Влада цих країн масово скористалася зі щедрості Євросоюзу, але використовувала структурні фонди, бюджет ЄС для збагачення певного кола осіб, які можуть вдаватися до гніту в певних регіонах чи секторах. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла болгарська публіцистка Марія Спірова.

 

«Те, що відбувається в Угорщині чи Польщі, — фактично дзеркальне відображення подій у Болгарії. Гадаю, ЄС як ціль працює значно краще для заохочення до певних реформ. Щойно країна потрапляє в Євросоюз (а ЄС базується на рівності, вам довіряють так само, як Німеччині), то вам довіряють у тому, що ви маєте незалежні інституції, робоче судочинство й можете самостійно розслідувати корупцію. Але ми маємо режими-ренегати — Угорщину, Польщу, Болгарію, де владна структура масово скористалася з усієї цієї незвичної щедрості ЄС, із його фондів, із престижу належності до цього клубу країн. Але скористалася із цього навпаки. Вони використовували структурні фонди, бюджет ЄС для збагачення певного кола осіб, які можуть вдаватися до гніту в певних регіонах чи секторах (як-от медіа)», — сказала вона.

 

Спірова зауважила, що навряд чи ЄС коли-небудь думав, що таке може трапитися. Проект ЄС дещо ідеалістичний. Він передбачає, що уряди, зрештою, є хорошими або ж що вони мають совість і підуть у відставку, якщо нашкодять.

 

«На жаль, із нашим багажем у нашій частині світу це не працює. Це не частина нашої політичної культури», — висловила жаль болгарська публіцистка.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»