Новини 2020-08-31 12:22

Іран запропонував Україні дати другого раунду переговорів щодо катастрофи МАУ

До чергових переговорів Іран підготує остаточний звіт про причини авіакатастрофи.

Іранська сторона вручила посольству України в Тегерані ноту з пропозицією провести другий раунд переговорів з 18 по 21 жовтня. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповів посол Ірану в Україні Манучехр Мораді.

 

 

"У перші два дні відбудуться експертні засідання комітетів, а потім заступники міністрів закордонних справ двох країн обговорять результати експертних засідань. Зараз ми чекаємо відповіді української сторони щодо пропонованого періоду для проведення переговорів", - повідомив Мораді.

 

Він зазначив, що до чергових переговорів Іран підготує остаточний звіт про причини авіакатастрофи. Примірник такого звіту вишлють українській стороні. В документі будуть результати польового етапу розслідування і матеріали співбесід з фігурантами. Крім того, в ньому будуть результати дослідження бортових самописців.

 

Нагадаємо, 30 липня у Києві відбувся перший раунд переговорів з делегацією Ірану щодо співробітництва у розслідуванні авіакатастрофи літака МАУ. 31 липня в МЗС повідомили результати переговорів. Наступний раунд переговорів відбудеться у жовтні.

 

Раніше офіційний представник МЗС Ірану Аббас Мусаві заявив, що Тегеран погодився виплатити компенсацію за збитий літак МАУ, водночас щодо компенсації родичам та близьким загиблих громадян України переговори продовжаться. 

 

20 липня у Франції почали вивчати чорні скриньки збитого поблизу Тегерану літака МАУ.  24 липня стало відомо, що розшифровка бортових самописців підтвердила незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера. 

 

Літак Boeing 737 МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані 8 січня. Лайнер виконував рейс Тегеран-Київ (PS 752). Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. На борту перебували громадяни України (11 осіб, включно з дев’ятьма членами екіпажу), Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. МАУ оприлюднила імена загиблих членів екіпажу та список пасажирів.

схожі новини