Новини 2020-08-31 15:24

Справа Марківа. МВС розшукало десятки свідків, покази яких підтверджують невинуватість українця

Слідчий Максим Цицкаридзе заявив, що у справі допитали 70 свідків, 20 з яких знаходилося на місці подій під час обстрілу.

Українське слідство знайшло низку важливих свідків, покази яких підтверджують невинуватість ув’язненого в Італії українського нацгвардійця Віталія Марківа. Про це в понеділок, 31 серпня, на брифінгу заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

 

“Наше слідство знайшло ряд свідків, важливих для встановлення картини загибелі журналістів, та які дають покази, з яких чітко видно невинуватість Віталія Марківа”, - сказав Аваков.

 

Як приклад він сказав, що є одна жінка - колишня прессекретар так званого “народного мера” Словянська В’ячеслава Пономарьова, і яка, за словами міністра, контактувала з загиблими фотокореспондентом Андреа Рокеллі і його перекладачем Андрієм Мироновим під час їхньої поїздки до “ДНР”. За словами Авакова, ця жінка вже кілька років проживає в Італії, і за запитом суду безпосередньо може дати свідчення.

 

“Окрім того, ми провели ряд експертиз і слідчих експериментів на місці подій — у Слов’янську і на горі Карачун, які також дали переконливі результати”, - зазначив Аваков.

 

Своєю чергою, слідчий МВС Максим Цицкаридзе заявив, що у справі допитали 70 свідків, щоб довести невинність Віталія Марківа.

 

"Встановлено хронології артилерійського обстрілу, а також проведено допит 70 осіб, 20 осіб з яких знаходилося на місці подій під час обстрілу, проведено 7 слідчих експериментів, а також 5 додаткових оглядів місця події", - повідомив він.

 

Цицкаридзе повідомив, що слідство триває з листопада 2019 року за дорученням Генеральної прокуратури України. Він також нагадав, що російський та італійський журналісти загинули на території окупованого в той час Слов'янська.

 

Нагадаємо, розгляд апеляційної скарги на вирок нацгвардійцю Віталію Марківу в Італії відбудеться 29 вересня. 

 

Як повідомлялося, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Італії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат «активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська».