Новини 2020-08-31 16:33

В Одесі суд скасував статус регіональної для російської мови

Про це повідомив громадський діяч Святослав Літинський.

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов заступника прокурора Одеської області та визнав нечинним рішення Одеської міської ради про надання російській мові у місті статусу регіональної. Про це 30 серпня повідомив громадський діяч Святослав Літинський у Facebook.

 

"Те відчуття, коли дворічна робота дала результат. Рішення про впровадження у місті Одеса регіональної (російської) мови – скасовано. До цього було кілька судових позовів до прокуратури, яка самостійно не хотіла цього робити. Через суд нам вдалося змусити їх подати позов про скасування цього вже незаконного рішення міської ради", - зазначив Літинський.

 

У рішенні адмінсуду сказано: "Визнати протиправним і нечинним рішення Одеської міськради... від 13 квітня 2012 року №2419-YI "Про реалізацію положень Закону України "Про засади державної мовної політики в місті Одеса".

 

Зауважимо, представники Одеської міськради намагались заперечити вимоги заступника облпрокурора, наполягаючи, що позов є прямим втручанням прокурора до владно-управлінських функцій. Однак адмінсуд відхилив ці клопотання юридичного департаменту мерії.

 

Як повідомлялося, в Україні 16 липня  2019 року набував чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

схожі новини