Новини 2020-09-03 12:13

Денис Казанський: Ситуація в ОРДіЛО дедалі більше починає нагадувати заморожений конфлікт

Мета Росії, якщо вона все ж таки зважиться організувати призов до «армії ДНР», — поглибити прірву між Україною та непідконтрольними Києву територіями Донбасу.

З огляду на дві тенденції — збереження режиму припинення вогню і відсутність будь-якого прогресу в політичному врегулюванні — ситуація в ОРДіЛО дедалі більше починає нагадувати заморожений конфлікт. Про це пише блогер і журналіст Тижня Денис Казанський, який бере участь у мінській тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

За його словами, про те, що Російська Федерація взяла курс на заморозку конфлікту й не збирається йти з Донбасу, свідчить і низка інших непрямих факторів. Зокрема, інформація про підготовку бойовиками обов’язкового призову в так звані озброєні сили «ЛДНР».

 

«…Підготовка до такого кроку свідчить про те, що російська сторона не планує сприяти реінтеграції ОРДіЛО в Україну, і навпаки — робить протилежні кроки. Цілком очевидно, що примусова мобілізація жителів ОРДіЛО в незаконні збройні формування бойовиків фактично поставить призовників поза законом. Отже, мета Росії, якщо вона все ж таки зважиться організувати призов до «армії ДНР», — поглибити прірву між Україною та ОРДіЛО й зробити якомога більше жителів непідконтрольних територій злочинцями з погляду українського законодавства. Явно не наближає реінтеграцію ОРДіЛО також і видавання російських паспортів, який триває на непідконтрольній території», — пише Казанський.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»