Новини 2020-09-04 15:26

Незалежна медійна рада визнала публікацію "Заборони" про StopFake дискредитуючою

Також йдеться про те, що матеріал вводить читачів у оману.

Незалежна медійна рада розглянула скаргу з приводу публікації виданням "Заборона" матеріалу з заголовком “Фейсбук заблокував Заборону за критику неонацистів Виявилося, що українські фактчекери соцмережі тісно з ними товаришують”. Рада дійшла висновку, що "Заборона" порушила декілька пунктів Кодексу журналістської етики та дискредитувало проєкт StopFake. Про це повідомляють 4 вересня на сайті медійної ради.

 

"Онлайн-медіа «Заборона» у статті «Фейсбук заблокував Заборону за критику неонацистів. Виявилося, що українські фактчекери соцмережі тісно з ними товаришують» порушило Принципи 8, 9, 10 Кодексу журналістської етики", - пишуть у дослідженні.

 

 У медійній раді також зазначили, що матеріал "Заборони" необґрунтовано та упереджено дискредитує проєкт StopFake як фактчекера та вводить в оману читачів щодо наявного механізму взаємодії фактчекерів та платформи Facebook.

 

Нагадаємо, що видання «Заборона» опублікувало матеріал про StopFake, у якому припустило зв’язки представників цієї фактчекінгової організації з ультраправими. StopFake відкинув такі припущення та заявив про посилення інформаційних атак проти його команди. У відповідь StopFake «Заборона» випустила ще один матеріал. 

 

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» запропонував спрямувати дискусію навколо публікацій «Заборони» щодо діяльності StopFake у професійне русло та висловив протест проти погроз журналістам. Медіарух також публічно звернувся до Незалежної медійної ради та Комісії з журналістської етики з проханням надати висновок щодо відповідності трьох матеріалів «Заборони» щодо StopFake стандартам професійного журналістського розслідування.

схожі новини