Новини 2020-09-07 10:07

Лондон і Брюссель хочуть узгодити торговельну угоду до 15 жовтня

Переговори про майбутні відносини між ЄС і Британією перебувають у глухому куті, оскільки жодна зі сторін не хоче поступатися в ключових для себе моментах.

Лондон і Брюссель хочуть узгодити угоду з торгівлі і майбутніх відносин до зустрічі лідерів ЄС 15 жовтня – для того, що угода була готова до завершення перехідного періоду після Brexit. Про це повідомила «Європейська правда» у понеділок, 7 вересня, з посиланням на Politico.

 

«Якщо ми не зможемо домовитися до того часу, то я не бачу, що між нами буде угода про вільну торгівлю, і ми обидва повинні прийняти це і рухатися далі», - сказав британський прем’єр Борис Джонсон напередодні чергового раунду переговорів у вівторок в Лондоні.

 

Він також повторив свій заклик до ЄС запропонувати Великій Британії торговельну угоду, аналогічну тій, яку вона має з Канадою. Однак ЄС заперечує, що, враховуючи географічну близькість Британії і тісні зв'язки з блоком, така угода неможлива.

 

Зазначається, шо переговори про майбутні відносини між ЄС і Великою Британією перебувають у глухому куті, оскільки жодна зі сторін не хоче поступатися в ключових для себе моментах. Попередній раунд переговорів у Брюсселі завершився практично безрезультатно, що посилило песимізм по обидва боки Ла-Маншу.

 

Нагадаємо, 31 січня Велика Британія вийшла зі складу ЄС, ставши першою країною, яка залишає блок з моменту його заснування. 1 лютого почався перехідний період. Протягом перехідного періоду Велика Британія продовжить застосовувати закони ЄС, але більше не буде представлена ​​в інституціях Євросоюзу.

схожі новини