Новини 2020-09-07 16:35

Акт солідарності. Довженко-Центр анонсував показ першого аванґардного фільму Білорусі

Стрічку “У агні народжаная” (1929) покажуть 10 вересня.

Довженко-Центр 10 вересня о 19:30 в рамках програми КОЛО ДЗИҐИ покаже перший аванґардний фільм Білорусі “У агні народжаная” (1929) у живому супроводі групи Relikt (Білорусь). Про це повідомляє пресслужба Довженко-Центру.

 

"Зазвичай на КОЛО ДЗИҐИ Довженко-Центр показує українське німе кіно у супроводі сучасної музики. Та в цьому році зробили виключення та вирішили показати білоруський фільм. Цей показ – акт солідарності з білоруським народом у його боротьбі за свободу", - йдеться в анонсі події.

 

Директор Довженко-Центру Іван Козленко наголосив, що принципово важливо показати “У агні народжаная” саме зараз, коли "білоруси відчайдушно борються за свободу і демократію, гучно заявляючи про своє право власноруч творити своє майбутнє – без тиранів і диктаторів, без насильства і брехні, в ім'я людини і її невідчужуваних прав".

 

"Ми вражені з яким тактом, благородством і солідарністю, білоруський народ відстоює свої права і всім серцем підтримуємо його в цій боротьбі. Живе Білорусь!”, – підкреслив Козленко.

 

 

 

Як зазначається, саме показ “У агні народжаная” стане головною подією Дня народження і відкриття сезону Довженко-Центру.

 

Про фільм: Тисячолітня історія Білорусі – від княжих часів до Литовської доби та Речі Посполитої – повна експлуатації та соціальної несправедливості, завершується. Після громадянської війни спроба Білоруської Народної Республіки зберегти незалежність захлинається остаточно: Добровольчу армію Булах-Булаховського розбито Червоною армією. Тепер в Білорусі запанує мир і справедливість. Національний епос, яким замислювався фільм «У агні народжаная» (В огні народжена), мав для білоруського кіно те ж значення, що й «Звенигора» Довженка для українського. Завдяки йому в Білорусі з’явився національний кінематограф. Недовгий період «коренізації», оголошений більшовиками 1923 року, спричинив і в Білорусі культурний вибух, в епіцентрі якого з’явилось таке талановите кіно як «У агні народжаная». Завдяки динамічному монтажу, незвичним ракурсам зйомки, подвійним експозиціям, нелінійному наративу «У агні народжаная» увійшов в історію як чи не єдиний білоруський авангардний фільм.

 

Про гурт: Relikt – білоруський група, грає в жанрах арт-рок, фолк-рок. В 2019 році Relikt випустили альбом, в який увійшов десяток білоруських народних пісень, зібраних з різних куточків Білорусі.

схожі новини