Новини 2020-09-14 20:00

"Один на один". Про що домовилися Путін та Лукашенка

Тиждень.ua зібрав найголовніші новини по підсумках зустрічі Путіна та Лукашенки.

На 37 день протестів проти фальсифікації на президентських виборах у Білорусі у Сочі відбулася зустріч Аляксандра Лукашенки, якого ЦВК Білорусі назвала переможцем президентських виборів, та президента Росії Владіміра Путіна. Як пише білоруське державне агентство БелТА з посиланням на пресслужбу Лукашенки, зустріч відбувалася у форматі "один на один". 

 

Зустріч почалася близько 14:30, а близько 19:00 перемовини завершилися. 

 

 

Про що вони домовилися

 

1. Росія дасть Білорусі державний кредит на 1,5 мільярда доларів. 

 

"Ми домовилися про те, що Росія надасть Білорусі в цей складний момент державний кредит у 1,5 мільярда доларів, і ми це виконаємо", - заявив Путін.

 

2. Також Владімір Путін підтримав зміну конституції Білорусі щодо перерозподілу владних повноважень. Він назвав своєчасною і логічною пропозицію почати роботу над конституцією країни.

 

"Ми знаємо про вашу пропозицію розпочати роботу по конституції. Вважаю, що це логічно, своєчасно, доцільно", - сказав Путін.

 

Як на це відреагували в білоруській опозиції

 

Ще до зустрічі Путіна та Лукашенки лідерка білоруської опозиції Святлана Ціханоуска заявила, що усі домовленості не будуть мати законної сили. Про це вона написала у Telegram-каналі "Пул Первой".

 

"Я хочу нагадати Владіміру Путіну: що б ви не прийняли і про що б ви не домовилися під час зустрічі в Сочі — це не буде мати законної сили. Всі договори, підписані з нелегітимним Лукашенкою, будуть переглянуті новою владою. Тому що білоруський народ відмовив Лукашенці в довірі і підтримці на виборах. Я дуже шкодую, що ви вирішили вести діалог з узурпатором, а не з білоруським народом", - зазначила Ціханоуска.

 

Вже після зустрічі вона відреагувала на обіцяний Росією кредит для Білорусі. Ціханоуска зазначила, що віддавати цей кредит повинен не народ, а саме Лукашенка, і назвала це "оплатою побоїв". Відповідну заяву опублікували на Telegram-каналі "Пул Первой".

 

"Я сподіваюся, що Путін розуміє, що саме Лукашенка, а не наш народ, повинен буде віддавати цей кредит. Мій коментар - це звернення до громадян Росії: "Дорогі росіяни! Вашими податками будуть оплачені наші побої. Ми впевнені, що ви цього не хотіли б". Агонію Лукашенко це може продовжити, але перемоги народу запобігти не зможе", - зазначила Ціханоуска.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

схожі новини