Новини 2020-09-16 19:17

КСУ визнав низку положень закону про НАБУ неконституційними

16 вересня Велика палата КСУ розглянула справу за конституційним поданням 50 народних депутатів.

У середу, 16 вересня, Конституційний Суд України визнав неконституційними окремі положення закону про Національне антикорупційне бюро. Про це йдеться на сайті КСУ.

 

Зазначається, що 16 вересня Велика палата КСУ розглянула справу за конституційним поданням 50 народних депутатів щодо відповідності Конституції окремих положень ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 року.

 

Окремі положення закону визнано такими, що не відповідають Основному Закону, а саме щодо наділення президента повноваженнями:

 

  • утворювати НАБУ;
  • призначати на посаду та звільняти з посади директора НАБУ;
  • визначати трьох осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ;
  • визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ, його операційної та інституційної незалежності;
  • затверджувати Положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування.

 

Крім того, КСУ закрив конституційне провадження у справі  щодо перевірки на відповідність Конституції абзацу першого частини першої статті 1 Закону в частині визначення НАБУ як «державного правоохоронного органу».

 

Водночас Суд вказав, що Верховна Рада має невідкладно привести положення законодавства у відповідність до рішення.

 

Положення закону, визнані неконституційними, втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення цього рішення. Воно є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

 

Нагадаємо, 28 серпня КСУ визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ. У НАБУ заявили, що рішення КС є політично мотивованим. В Офісі президента очікують, що виконувач обов'язків голови НАБУ буде ефективним до обрання на «чесному і прозорому конкурсі нового керівника».

схожі новини