Новини 2020-09-18 16:38

Справа Гандзюк. Суд продовжив розгляд справи

У залі суду присутні представники обвинувачення, обвинувачені – Владислав Мангер і Олексій Левін.

У п’ятницю, 18 вересня, Дніпровський районний суд Києва продовжив розгляд справи вбивства Катерини Гандзюк. Про це повідомив «Укрінформ».

 

Зазначається, що в залі суду присутні представники обвинувачення, обвинувачені –  Владислав Мангер і Олексій Левін. Наразі вони перебувають поруч із своїми адвокатами.

 

Зауважимо: суд визначив такі дати розгляду справи: 18 і 25 вересня, а також 2 і 9 жовтня 2020-го.

 

Нагадаємо, 31 липня 2018 року в Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст. 296 ККУ «хуліганство». Проте згодом поліція перекваліфікувала напад на «замах на вбивство».

 

4 листопада Катерина Гандзюк померла. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу.

 

Спецслужби розслідують п'ять кримінальних проваджень, що стосуються вбивства Гандзюк.

 

6 червня 2019 року суд оголосив вироки виконавцям. Підбурювача та пособника нападу Сергія Торбіна засуджено до 6 років 6 місяців, безпосереднього виконавця Микиту Грабчука - до 6 років, пособників Володимира Васяновича і В’ячеслава Вишневського - до 4, а Віктора Горбунова - до 3 років позбавлення волі. За версією друзів Гандзюк, посередником між виконавцями злочину та замовником начебто був Ігор Павловський з кличкою «Собака»  – на той момент помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука.

 

Замовників убивства офіційно не встановили. Як замовник у справі фігурує голова Херсонської облради Владислав Мангер та кримінальний авторитет Олексій Левін.

 

27 квітня 2020 року Служба безпеки заявила, що завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Мангера та Левіна. Вони обидва арештовані до 18 жовтня.