Новини 2020-09-22 14:45

Рада Європи вимагає припинити порушення прав людини у Білорусі

Білорусь повинна дотримуватися міжнародного права у галузі прав людини.

У Раді Європи вимагають припинити порушення прав людини у Білорусі. Білоруська влада має провести прозоре і незалежне розслідування випадків тортур та неналежного поводження із протестувальниками та притягнути винних до відповідальності. Про це 22 вересня заявила комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович, як передає Укрінформ.

 

«Вже більше місяця з початку масових протестів після президентських виборів у Білорусі ситуація із станом прав людини у країні залишається надзвичайно тривожною. Тисячі мирних протестувальників арештовані, а декілька людей, як повідомляється, зникли», - зазначила Міятович.

 

Вона пояснила, що Білорусь не є членом Ради Європи, але повинна дотримуватися міжнародного права у галузі прав людини.

 

Міятович закликала країни-члени Ради Європи виявити солідарність із громадянським суспільством, журналістами, правозахисниками у Білорусі у їхніх зусиллях моніторити та інформувати про нинішню ситуацію із правами людини у Білорусі.

 

Нагадаємо, що міністри закордонних справ країн-учасниць Євросоюзу підтримали заклик до проведення нових виборів у Білорусі. Такі вибори мають пройти під егідою ОБСЄ.