Новини 2020-09-23 12:20

Самопроголошений президент Білорусі Лукашенка провів таємну інавгурацію

Біля Палацу Незалежності було зафіксовано скупчення техніки і військових, до самої будівлі під'їхав президентський кортеж.

Самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка у середу, 23 вересня, провів таємну інавгурацію у Палаці Незалежності в Мінську. Про це інформує TUT.BY.

 

 

Як зазначається, Лукашенка виголосив присягу білоруською мовою, поклавши праву руку на Конституцію.

 

Потім диктатор Білорусі підписав акт про прийняття присяги.

 

Після цього голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила Лукашенці посвідчення президента республіки.

 

Зауважимо, зранку білоруські силовики перекрили центр Мінська. Офіційної інформації з цього приводу не було, а місцеві ЗМІ не виключали, що йде підготовка до інавгурації Лукашенка.

 

Біля Палацу Незалежності було зафіксовано скупчення техніки і військових, до самої будівлі під'їхав президентський кортеж.

 

Таким чином, церемонія інавгурації відбулася таємно.

 

Нагадаємо, згідно з результатами білоруської ЦВК, на виборах президента Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,1% голосів, Святлана Ціханоуска - 10,1%. Одразу після оголошення результатів Ціханоуска заявила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади. Також опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі. Щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

 

У Європейському Союзі заявили, що не визнають легітимність президента Білорусі Аляксандра Лукашенки. Крім того, Рада Євросоюзу підтримала заклик до нових виборів у Білорусі під егідою ОБСЄ.

 

Також Європарламент визнав Координаційну раду опозиції представницьким органом білорусів.

 

Верховна Рада України ухвалила заяву, згідно з якою президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними.

схожі новини