Новини 2020-09-23 16:54

Німеччина, Данія та Чехія не визнали легітимність Лукашенки

Україна ще не сформувала офіційної позиції щодо цього.

Німеччина, Данія та Чехія не визнають легітимності самопроголошеного президента Білорусі Аляксандра Лукашенки. Про це 23 вересня повідомили міністри закордонних справ Данії та Чехії, а також речник німецького уряду, як передає РБК-Україна.

 

Глава МЗС Чехії Томаш Петржичек зазначив, що президентські вибори в Білорусі не були вільними та чесними, тому їх результати не є легітимними.


"Тому сьогоднішня інавгурація Лукашенка також нелегітимна. У білоруського громадянського суспільства є повна підтримка Чехії. Білоруси заслуговують свободи", - заявив Петржичек.

 

Данія теж не визнає легітимності Лукашенка, про що свідчить заява глави МЗС країни Єппе Кофода. Він зазначив, що білорусам необхідні вільні, справедливі вибори, а також демократично вибраний президент. Також він наголосив на важливості санкцій проти Лукашенки.

 

Про те, що Німеччина не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі повідомив сьогодні офіційний представник Бундестагу Штеффен Зайберт.

 

Нагадаємо, що самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка у середу, 23 вересня, провів таємну інавгурацію у Палаці Незалежності в Мінську.

 

Влада України після таємної інавгурації самопроголошеного президента Білорусі Аляксандра Лукашенки проведе термінові наради під час якої ураїнська сторона повинна визначитися з оцінкою політичного статусу Лукашенки.

 

 

схожі новини