Новини 2020-09-25 09:45

США готують нові санкції проти Росії

До відповідальності хочуть притягнути зокрема найблище оточення Путіна.

У в'язку зі злочинною активністю режиму Путіна, зокрема переслідуванням опозиції, двопартійна група сенаторів США внесла до верхньої палати Конгресу законопроєкт, який передбачає нові санкції проти Росії. Про це 25 вересня повідомляє Укрінформ, посилаючись на документ з назвою "Акт про притягнення Росії до відповідальності за зловмисну діяльність – 2020".

 

"У той час як Росія продовжує втручатися в наші вибори та чинити інші злодіяння в таких країнах, як Білорусь, Україна й Сирія, посилюючи небезпеку для світу, цей законопроект націлений на те, щоби притягнути до відповідальності Путіна та його найближче оточення", - зазначив один із ініціаторів документа сенатор-демократ Кріс Кунс.

 

Другий співавтор сенатор-республіканець Марко Рубіо пояснив, законопроєкт "передбачає цілеспрямовані санкції проти російських чиновників, які стали співучасниками нахабних порушень міжнародного права, в тому числі недавнього отруєння опозиційного лідера та активного борця з корупцією Олексія Навального".

 

Водночас за законом ряд США вимагає звіт про особисті статки Володимира Путіна та його ближчого оточення від корупційних дій. Також документ доручає адміністрації з'ясувати, чи порушував Кремль закони США, які забороняють використання хімічної та біологічної зброї.

 

До Марко Рубіо та Кріса Кунса в якості співавторів приєдналися також сенатори Бен Кардін, Мітт Ромні та Кріс Ван-Холлен.

 

Нагадаємо, що ЄС найближчими тижнями схвалить санкції проти осіб і компаній, причетних до будівництва Керченського мосту.