Новини 2020-09-25 12:52

Доктор соціологічних наук: Українське суспільство є аномійним

Під аномією соціологи розуміють невідповідність культурно встановлених цілей інституційно встановленим способам їх досягнути.

Українське суспільство є аномійним, тобто таким, у якому існує невідповідність культурно встановлених цілей інституційно встановленим способам їх досягнути. Про це в інтерв’ю Тижню розповів доктор соціологічних наук Сергій Дембіцький.

 

«Найперше — наше суспільство є аномійним. Це довгий тренд, від якого ми більш-менш відхилялися лише 1992 року, коли ще діяли спільні норми, вироблені в радянському суспільстві. Відколи вони зруйнувалися, рівень аномії в Україні залишається високим. Тобто зневіра в те, що існують певні норми, які дають нам змогу спільно діяти для вирішення спільних проблем, — характерна для абсолютної більшості населення», — пояснив він.

 

Водночас Дембіцький зауважив,  що геополітичні орієнтації в українців, навпаки, диференціюють. Існує анклав проросійських орієнтацій — останніми роками він дуже зменшився і не домінує навіть на Сході, але зберігає певну стійкість. Є сегмент суспільства з проєвропейською орієнтацією. Є ті, хто має виразно антиросійську орієнтацію, проте стосовно ЄС налаштовані досить нейтрально.