Новини 2020-09-25 15:46

Швеція долучилася до країн, які не визнають легітимність Лукашенки

Очільниця МЗС Швеції Анн Лінде зазначила, що поспіхом проведена інавгурація тільки підтверджує відсутність легітимності самопроголошеного президента.

Швеція долучилася до країн, які не визнають легітимність самопроголошеного президента Білорусі Аляксандра Лукашенки. Його назвали відповідальним за насильство і репресії проти опозиції. Про це у п'ятницю, 25 вересня, заявила міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде.

 

Вона зазначила, що "спішно" проведена інавгурація тільки підтверджує відсутність легітимності Лукашенки.

 

"Проведена поспіхом і без оголошення інавгурація Лукашенки лише підтверджує відсутність у нього легітимності демократичного лідера. Вибори дев'ятого серпня не були вільними або демократичними. Ми продовжуємо вважати Лукашенку відповідальним за насильство та репресії проти опозиції та мирних демонстрантів", - написала Лінде.

 

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка у середу, 23 вересня, провів таємну інавгурацію у Палаці Незалежності в Мінську. Своєю чергою, опозиція Білорусі закликала до безстрокової акції непокори через інавгурацію Лукашенки. Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що влада України проведе термінову нараду, під час якої українська сторона повинна визначитися з оцінкою політичного статусу Лукашенки.

 

Європейський Союз не визнав легітимність Лукашенки та закликав до проведення нових вільних виборів під спостереженням ОБСЄ. 

 

 

схожі новини