Новини 2020-09-25 18:50

В ООН закликали звільнити Колеснікову

Експерти Організації висловили серйозне занепокоєння щодо систематичного переслідування у Білорусі опозиційних політиків.

Експерти ООН з прав людини закликали Білорусь звільнити опозиціонерку Марію Колеснікову. Про це йдеться на сайті Управління верховного комісара ООН з прав людини у п’ятницю, 25 вересня.

 

Також, в ООН закликали притягнути до відповідальності винних у її викраденні.

 

Крім того, експерти Організації висловили серйозне занепокоєння щодо систематичного переслідування у Білорусі опозиційних політиків, таких як Колеснікова.

 

«Ми закликаємо органи влади не використовувати проблеми національної безпеки, щоб відмовити особам у їх основних правах, зокрема, у правах на думку, вираження поглядів на мирні зібрання та об'єднання. Ми нагадуємо Білорусі, що абсолютно жодні обставини не можуть виправдати викрадення - ні політична нестабільність, ні будь-яка інша надзвичайна ситуація в державі», - йдеться в тексті.

 

Зазначається, що «експерти стурбовані культурою безкарності, яка сягає десятиліть».

 

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо, що Марію Колеснікову викрали невідомі. Жінку посадили в мікроавтобус і відвезли в невідомому напрямку. 8 вересня з’ясувалося, що білоруські правоохоронці намагалися депортувати її з Білорусі в Україну. Однак, при депортації Колеснікова відмовилася покидати Білорусь, розірвала свій паспорт і тому не могла бути пропущена прикордонниками на територію України.

 

Нині Колеснікова заарештована і перебуває в СІЗО № 1 у Білорусі. Її звинувачують за ч.3 ст.361 (заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь, вчинені з використанням ЗМІ та мережі Інтернет) КК Білорусі.

 

24 вересня стало відомо, що в Білорусі затримали адвокатку Колеснікової Людмилу Казак.