Новини 2020-09-28 17:40

Справа Шеремета. Суд відмовив у відводі присяжного

Адвокат Яни Дугарь Віталій Коломієць пояснив, що є обставини, які виключають участь одного з присяжних.

Шевченківський райсуд Києва відмовився відводити одного з основних присяжних у справі вбивства Павла Шеремета – Юрія Михайленка. Про це повідомив «Укрінформ» у понеділок, 28 вересня.

 

Як повідомляється,  адвокат обвинуваченої Яни Дугарь Віталій Коломієць зазначив, що є обставини, які виключають участь одного з присяжних - присяжний може бути усунений від подальшої участі в судовому розгляду у кримінальному провадженні у разі невиконання присяжним обов’язків, передбачених частиною 2 статті 386 КПКУ. Коломієць пояснив, що цією частиною передбачено обов’язок присяжних правдиво відповідати на запитання учасників та головуючого.

 

На минулому засіданні у справі суддя запитала у присяжного Михайленка, чи проживає він зі своєю дружиною разом, на що він відповів, що не проживає. Однак, «під час ознайомлення з матеріалами було встановлено, що виклики присяжним, які під час авторозподілу були заявлені пані Чупіній і пані Михайленку, були надіслані і отримані за однією адресою», - повідомив Коломієць.

 

«Аналогічне питання поставив хтось із моїх колег, і була така сама відповідь. Зараз ці обставини, які нам стали відомі як з матеріалів справи, так і з відкритих джерел (електронні декларації - ред.), потребують, можливо, детальнішого розгляду в нарадчій кімнаті… Можливо, якимось іншим чином Чупіна і Михайленко проживають окремо, але з цих документів, які є в матеріалах, і які є в декларації присяжного, виглядає, що це не так», - сказав Коломієць.

 

Адвокат іншого обвинуваченого, Андрія Антоненка, Денис Ломанов заявив, що є підстави для відведення присяжного.

 

Однак суд ухвалив заяву захисника про усунення присяжного залишити без задоволення.

 

Нагадаємо, суд розглядатиме справу у такому складі: двоє професійних суддів – Оксана Голуб і Марина Антонюк, і троє присяжних – Григорій Фірсов, Наталя Глоба і Юрій Михайленко. Запасні присяжні - Юрій Федоренко і Людмила Яковенко.

 

На попередньому засіданні, коли обиралися присяжні, серед них були двоє осіб – Юрій Михайленко і Галина Чупіна. На засіданні було встановлено, що вони – чоловік і дружина. Чупіна взяла самовідвід під час відбору присяжних з цієї підстави.

схожі новини