Новини 2020-09-29 10:39

Сьогодні суд в Італії розгляне апеляцію у справі Марківа

У липні 2019 року суд Павії засудив Марківа до 24 років позбавлення волі.

У вівторок, 29 вересня, італійський суд розглядатиме апеляцію у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Про це повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ.

 

«Сторона захисту, яку ведуть італійські адвокати Рафаелі Делла Валле і Нікколо Бертоліні Клерічі, наполягає на невинуватості Віталія Марківа, який ніяк не міг бути причетний до загибелі Андреа Рокеллі», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що експертизи в рамках розслідування Національної поліції засвідчили, що Марків фізично не міг бачити зі своєї позиції на горі Карачун місце, де сталася загибель італійського журналіста і його перекладача, і тим більше не міг вести прицільну стрільбу з автомата АК-74 на відстань в 1700 метрів.

 

Нагадаємо, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Павії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат «активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська».

схожі новини