Новини 2020-09-29 14:51

МЗС України закликало світ до відновлення і збереження історичної пам’яті про Бабин Яр

Відповідна заява оприлюднена на сайті дипвідомтсва.

Україна закликає міжнародне співтовариство до науково обґрунтованого та політично незалежного відновлення і збереження історичної пам’яті про трагедію у Бабиному Яру. Про це у вівторок, 29 вересня, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України до 79 роковин трагедії.

 

Крім того, у МЗС закликали світ об’єднатися задля збереження і утвердження загальнолюдських цінностей, запобігання дискримінації людини за будь-якими ознаками, запобігання повторенню подібних злочинів.

 

"Сьогодні Україна разом з усім світом вшановує пам’ять десятків тисяч жертв, розстріляних нацистами у Бабиному Яру. Лише протягом 29-30 вересня 1941 року тут було знищено майже 34 тисячі чоловіків, жінок та дітей – лише через те, що вони були євреї. Страти тривали аж до звільнення міста в 1943 році, їх численними жертвами стали також українці, роми, люди інших національностей, які боролися проти окупантів чи просто підлягали знищенню", – йдеться в заяві.

 

У МЗС наголосили, що це спільна для українського та єврейського народів трагедія – "скорботний символ Голокосту, свідчення антигуманності тоталітарних режимів".

 

"Нацистський режим вбив тисячі невинних людей, радянський режим наполегливо вбивав пам’ять про ці жертви. Зокрема, у повоєнну добу радянська влада послідовно провадила антисемітські кампанії та цілеспрямовано знищувала не лише пам’ять про трагедію, але й саме місце страти. Переслідували навіть тих, хто намагався вшановувати жертв Голокосту. Проте приховати правду було неможливо, завдяки людській пам’яті та неоціненному внеску свідків і дослідників трагедія Бабиного Яру зайняла належне місце у світовій історії", – йдеться в заяві.

 

Як повідомлялося, в Україні у вівторок, 29 вересня, відзначається День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

схожі новини