Новини 2020-10-02 10:38

МЗС відреагувало на незаконний військовий призов у анексованому Криму

Росія вкотре порушує міжнародне гуманітарне право.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку із призовом Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим і у Севастополі.
Про це 2 жовтня повідомляє пресслужба МЗС.

 

У заяві йдеться про те, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, зокрема Конвенцією про захист цивільного населення під час війни, державі-окупанту забороняється примушувати осіб служити в її збройних або допоміжних силах, а також чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

 

"Російська Федерація порушує норми міжнародного права, здійснюючи призов захищеного населення до збройних сил РФ, переслідуючи у кримінальному порядку осіб, що відмовляються від такої служби, а також проводячи масові військово-пропагандистські заходи із залученням населення всіх вікових категорій, включно з неповнолітніми, в умовах стрімкого поширення коронавірусного захворювання COVID-19", - пишуть дипломати.

 

У заяві підсумували, що від початку окупації РФ провела вже 11 кампаній, під час яких близько 25 тис. осіб були незаконно призвані у збройні сили РФ.

 

Як зазначалося: Міністерство закордонних справ України у четвер, 1 жовтня, висловило протест Білорусі у зв’язку з участю представника окупаційної влади Криму у Форумі регіонів Білорусі та Російської Федерації. 

схожі новини