Новини 2020-10-02 11:58

Молдова почала закачування газу для зберігання в українських сховищах

За словами Сергія Макогона, питання зберігання молдавського газу в Україні почали опрацьовувати ще влітку 2019.

Молдова зберігатиме свої запаси газу в підземних сховищах України. Протягом двох місяців планується закачати близько 100 млн кубометрів. Про це у п'ятницю, 2 жовтня, повідомив директор Оператора ГТС України Сергій Макогон у Facebook.

 

Повідомляється, що перші поставки вже почалися. За словами Макогона, питання зберігання молдавського газу в Україні почали опрацьовувати ще влітку 2019.

 

"Подібний запас гарантує енергетичну безпеку Молдови і знижує залежність від єдиного постачальника газу", - додав він.

 

В АТ "Молдовагаз" уточнили, що це вперше в історії газ закачується на зберігання в Україну за Трансбалканським коридором. Щодня планується передавати від 1,5 до 3 млн кубометрів. Передбачається, що молдавським споживачам цей газ будуть поставляти з грудня 2020 по лютий 2021 року під час опалювального сезону.

 

Також у Молдові відзначили, що сумарне споживання газу на правобережній частині становить близько 1 млрд кубометрів на рік. Понад 80% припадає на холодну пору року.

 

Як повідомлялося, у Кишиневі Міністерства енергетики України та Молдови 13 грудня підписали меморандум про взаєморозуміння в сфері безпеки постачання газу.