Новини 2020-10-08 11:10

На окупованій території Луганщини підірвалась жінка з 11-річним сином — місія ОБСЄ

Подія сталася у полі поблизу Золотого-5 (Михайлівка) за 61 км на захід від Луганська.

На окупованій Росією території Луганської області наприкінці вересня місцева жителька із 11-річним сином підірвалися на вибуховому пристрої, внаслідок чого жінці ампутували ногу, а хлопчик потребував операції на очах. Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні № 239/2020 від 7 жовтня 2020 року.

 

У документі зазначається, що подія сталася у полі поблизу н. п. Золоте-5 (Михайлівка) за 61 км на захід від Луганська.

 

Зокрема, 6 жовтня жінка (40-49 років) телефоном повідомила спостерігачам, що 28 вересня вона разом із сином і дочкою шукала свою корову в полі поблизу Золотого-5 (Михайлівки), де наступила на вибуховий пристрій. Вона зазначила, що отримала серйозні поранення лівої ноги, яку довелося ампутувати нижче коліна, а також численні поранення правої ноги. Жінка додала, що її син отримав поранення очей, а дочка не постраждала.


Того ж дня, зазначають в ОБСЄ, сестра постраждалої телефоном поінформувала команду місії, що 28 вересня дізналася про інцидент від дочки постраждалої, а коли дісталася зазначеного поля, побачила поранених сестру та племінника.

 

29 вересня у лікарні н. п. Первомайськ (непідконтрольний урядові, за 58 км на захід від Луганська) медичний персонал повідомив спостерігачам, що 28 вересня до них доправили жінку (40-49 років) з пораненнями, що відповідали наслідкам спрацювання вибухового пристрою, та додав, що її прооперували.


Крім того, того ж дня медики лікарні у Луганську сказали команді місії, що 28 вересня було госпіталізовано хлопчика (11 років) з пораненнями, що відповідали наслідкам спрацювання вибухового пристрою, і що йому прооперували очі.

 

Як повідомлялося, на Донбасі протягом минулої доби, 7 жовтня, на ділянках відповідальності українських підрозділів зафіксовано одне порушення режиму "тиші" з боку збройних формувань Російської Федерації.

схожі новини