Новини 2020-10-08 11:51

Кравчук заявив, що заміни Фокіну в ТКГ поки немає

Голова делегації зауважив, що «імпровізація тут неприпустима».

На сьогодні немає кандидатур на заміну Вітольда Фокіна в української делегації в Тристоронній контактній групі. Про це розповів голова делегації Леонід Кравчук у «Радіо Свобода», повідомляється  в четвер, 8 жовтня.

 

«Цю посаду ввели буквально два місяці тому, і сьогодні ми хочемо проаналізувати, перш за все, яка роль, які повноваження і яку роботу ця людина буде вести. Не просто, що вона скаже: «Комунікації з людьми, які живуть в неконтрольованих територіях із тими, які перебувають на контрольованих територіях. Це загальна фраза. Нам потрібно чітко знати, чим буде займатися ця людина, і тільки після цього будемо вже під завдання шукати людину», - сказав Кравчук, зауваживши, що «імпровізація тут неприпустима».

 

Нагадаємо, Вітольд Фокін офіційно долучився до ТКГ 18 серпня як перший заступник глави делегації. Згодом у ЗМІ він заявив, що «і з тієї, і з тієї сторони було скоєно багато злочинів, які зрештою мають бути розслідувані, і винні хай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція - потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу».

 

У відповідь в Офісі президента заявили, що озвучене Фокіним «не відображає офіційної позиції української делегації».

 

20-31 серпня на офіційному сайті Зеленського було зареєстровано три електроні петиції щодо усунення Фокіна з посади в ТКГ.

 

29 вересня Фокін на засіданні парламентського комітету заявив, що не бачить «жодного підтвердження» війни між Росією й Україною: «Я не політик. Зробити якесь визначення цього не можу. Бо жодного підтвердження того, що там йде війна між Україною та Росією, поки що не бачив», - заявив він. Фокін зазначив, що на Донбасі проти Збройних сил України воюють бойовики й найманці майже із 30 країн світу, діють вони за підтримки Росії. Росію він назвав «контрагентом».

 

Офіс президента назвав неприйнятними заяви Фокіна.

 

30 вересня Фокіна звільнили з ТКГ.

схожі новини