Новини 2020-10-08 12:25

Голова НБУ прокоментував догану Рожковій та Сологубові

Рожкова та Сологуб порушили політику «єдиного голосу».

Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб порушили політику комунікацій Нацбанку, тому Рада НБУ і висловила їм недовіру. Про це в інтерв'ю ZN.UA у четвер, 8 жовтня, сказав голова Національного банку Кирило Шевченко.

 

За його словами, основою взаємодії НБУ із суспільством, бізнесом, міжнародними партнерами є стратегія комунікацій, яка обов’язкова до виконання для всіх без винятку працівників НБУ.

 

«Одним з принципів цієї стратегії є політика «єдиного голосу» (One voice policy). Це означає, що ми як команда однодумців у НБУ маємо дотримуватися єдиної позиції, уникаємо розбіжностей комунікаціях. Адже неузгодженість у комунікаціях членів однієї команди формує у учасників ринку невірні очікування, а відповідно і не сприяє побудові довіри до дій центрального банку.

 

Шевченко зазначив, що висловлення контрастних поглядів різними членами однієї команди  може нашкодити  взаєморозумінню з міжнародним партнерами, особливо це актуально на фоні активного діалогу з Міжнародним валютним фондом.

 

«Враховуючи, що окремі члени нашої команди порушили нашу політику комунікацій,  і було прийняте рішення Ради Національного банку», - сказав він, зауваживши, що «це історія порушення внутрішніх процедур, а не політичного тиску».

 

Рожкова та Сологуб раніше працювали у команді ексголови НБУ Якова Смолія. 

 

Рада НБУ висловила їм недовіру, пояснивши, що це пов’язане з їхніми публічними виступами. Зокрема, 24 вересня Сологуб в інтерв'ю заявив, що НБУ повернувся в ситуацію 2015-го року, коли знову кредит довіри від Міжнародного валютного фонду потрібно здобувати практично «з нуля». Крім того, Сологуб назвав «втраченою» можливість отримати два транші від МВФ до кінця 2020 року.

 

Рожкова заявила, що вважає оголошення догани за спілкування зі ЗМІ «перемогою минулого над майбутнім» і «тривожним сигналом для незалежності НБУ, та й загалом для здорового глузду».

 

Своєю чергою Сологуб заявив, що «виглядає дико отримати догану за професійні та неупереджені комунікації».