Новини 2020-10-09 13:46

Посольство США відреагувало на догану Рожковій та Сологубові

У відомстві «поділяють стурбованість МВФ».

Посольство США в Україні відреагувало на догану працівникам Нацбанку Катерині Рожковій та Дмитру Сологубові. Про це йдеться в повідомленні посольства у Twitter у п’ятницю, 9 жовтня.

 

«Ми поділяємо стурбованість МВФ (Міжнародного валютного фонду – Ред.) з приводу нещодавнього голосування Ради НБУ за догану заступникам голови НБУ Рожковій та Сологубу. Міцний та незалежний Національний Банк має критично важливе значення для подальшого економічного розвитку України», - йдеться в тексті.

 

 

Зауважимо: Рожкова та Сологуб раніше працювали у команді ексголови НБУ Якова Смолія. 

 

Рада НБУ висловила їм недовіру, пояснивши, що це пов’язане з їхніми публічними виступами. Зокрема, 24 вересня Сологуб в інтерв'ю заявив, що НБУ повернувся в ситуацію 2015-го року, коли знову кредит довіри від Міжнародного валютного фонду потрібно здобувати практично «з нуля». Крім того, Сологуб назвав «втраченою» можливість отримати два транші від МВФ до кінця 2020 року.

 

Рожкова заявила, що вважає оголошення догани за спілкування зі ЗМІ «перемогою минулого над майбутнім» і «тривожним сигналом для незалежності НБУ, та й загалом для здорового глузду». Своєю чергою Сологуб зауважив, що «виглядає дико отримати догану за професійні та неупереджені комунікації».

 

Голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що висловлення контрастних поглядів різними членами однієї команди  може нашкодити  взаєморозумінню з міжнародним партнерами, а особливо це актуально на фоні активного діалогу з Міжнародним валютним фондом.

схожі новини