Новини 2020-10-09 17:23

Під час бойових дій у Нагірному Карабасі загинуло понад 50 цивільних - ООН

Серед загиблих є діти.

Від початку ескалації конфлікту 27 вересня в Нагірному Карабасі та на прилеглих територіях загинули 53 цивільні особи. Про це заявила Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.

 

За її словами, серед загиблих є діти. Унаслідок бойових дій зруйновано значну кількість будівель, включаючи житлові будинки, школи та інші цивільні об'єкти, переважна більшість яких була розташована в Нагірному Карабасі.

 

Бачелет висловила занепокоєння через страждання цивільного населення в регіоні, оскільки військові дії продовжують розширюватися вздовж лінії зіткнення в зоні конфлікту в Нагірному Карабасі та впливають на інші населені пункти за межами безпосередньої зони бойових дій.

 

"Викликає глибоке занепокоєння те, що в останні дні ми бачили, за отриманими повідомленнями, що населені райони піддавалися обстрілам з важкої зброї в зоні конфлікту і навколо неї", - зазначила Бачелет.

 

Вона нагадала сторонам конфлікту про необхідність дотримуватися взятих на себе зобов'язань відповідно до міжнародного гуманітарного права про захист цивільних осіб і цивільної інфраструктури.

 

Бачелет також повідомила, що в районі бойових дій були задіяні касетні бомби.

 

"Застосування таких боєприпасів повинно бути негайно припинено", - заявила вона, закликавши Вірменію та Азербайджан приєднатися до більш ніж 100 держав, що ратифікували Конвенцію по касетним боєприпасам.

 

Тривогу, за її словами, викликає також той факт, що бойові дії ведуться під час пандемії коронавірусу. В умовах триваючого насильства дотримання заходів соціального дистанціювання і доступ жителів до медичної допомоги можуть бути ускладнені, попередила вона. "Слід забезпечити доступ до охорони здоров'я, включаючи психологічну підтримку жертв конфлікту", - резюмувала верховний комісар ООН.

 

Нагадаємо, 27 вересня Вірменія та Азербайджан поновили бойові дії в Нагірному Карабасі, внаслідок чого є загиблі і поранені серед цивільного населення. За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан. У той же час, в Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію. 28 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив часткову мобілізацію.

 

Посольство України в Азербайджані закликає українців утриматися від відвідування окремих регіонів країни у зв'язку з загостренням воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Такі ж рекомендації стосуються і Вірменії.

 

Раніше у МЗС Туреччини заявили про готовність підтримати Азейбарджан у конфлікті з Вірменією як за столом переговорів, так і на полі бою. 

 

Члени Ради Безпеки ООН закликали Азербайджан і Вірменію до негайного припинення бойових дій і повернення до конструктивних переговорів. Крім того, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна закликає Вірменію та Азербайджан не розпалювати додаткових емоцій і врегулювати конфлікт у Нагірному Карабаху з дотриманням принципу територіальної цілісності держав.