Новини 2020-10-12 13:24

Стали відомі лауреати Нобелівської премії з економіки

Нагороду отримали Пол Мілгром та Роберт Вілсон.

Нобелівську премію з економіки у 2020 році отримали Пол Мілгром та Роберт Вілсон. Про це йдеться на сайті премії в понеділок, 12 жовтня.

 

Науковці вивчали, як працюють аукціони та використали свої ідеї для розробки нових форматів аукціонів для товарів та послуг.

 

Зокрема, Вілсон розробив теорію аукціонів об’єктів із загальним значенням - значенням, яке заздалегідь непевне, але, зрештою, однакове для всіх. Він показав, чому раціональні учасники тендеру зазвичай ставлять заявки нижче їхньої власної найкращої оцінки загальної вартості: їх турбує прокляття переможця - тобто занадто велика плата і програш.

 

Мілгром сформулював більш загальну теорію аукціонів, яка не тільки допускає загальні цінності, але й приватні цінності, які варіюються в залежності від учасника торгів. Він проаналізував стратегії торгів у низці відомих форматів аукціонів, продемонструвавши, що формат надасть продавцеві більший очікуваний прибуток, коли учасники тендеру дізнаються більше про оціночні значення один одного під час торгів.

 

Нагадаємо, у 2019 році «Нобеля» з економіки Нобеля отримали Абхіджіт Банерджі, Естер Дюфло і Майкл Кремер за «експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю». 

схожі новини