Новини 2020-10-21 10:42

В МЗС прокоментували висунення звинувачень у кіберзлочинах посадовцям російського ГРУ

Україна закликає світ посилити тиск на Росію через її порушення у кіберпросторі.

Україна повністю довіряє звинуваченням  США проти співробітників російського Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил РФ у скоєнні кібератак у світі, зокрема в Україні, США, Франції, Грузії та Південній Кореї. Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ України у вівторок, 20 жовтня.

 

«Повністю підтримуємо заяву Державного секретаря США Майка Помпео щодо необхідності суворого засудження триваючої підривної, деструктивної та дестабілізуючої діяльності РФ у кіберпросторі. Така діяльність демонструє повну неповагу до громадської безпеки та міжнародної стабільності», - йдеться в тексі.

 

Зазначається, що Україна підтверджує позицію, що норми та принципи міжнародного права в повній мірі застосовуються й до поведінки держав у кібернетичному просторі, а відповідальні за кібератаки мають бути притягнені до відповідальності.

 

«Звертаємось до міжнародної спільноти із закликом продовжити скоординований тиск на РФ з метою припинення систематичного порушення з її боку норм та принципів міжнародного права, зокрема у використанні кіберінструментів із зловмисною метою, що загрожує безпеці глобального кіберпростору», - заявили в  МЗС.

 

Як повідомлялося, у США висунули офіційні обвинувачення шістьом російським офіцерам через причетність до організації міжнародних хакерських атак, зокрема проти України, а також поширення небезпечних вірусних програм, що спричинили мільярдні збитки.

 

Нагадаємо, 13 жовтня Норвегія звинуватила РФ у хакерській атаці на норвезький парламент.

 

 

схожі новини