Новини 2020-10-21 13:00

Лише 23% українців знають, як голосувати за кандидатів на місцевих виборах - опитування

Найкраще обізнані в цьому українці на Заході.

Лише 23% українців точно знають, як відбувається голосування за кандидатів у партійних списках на місцевих виборах. Зовсім не знають, як це відбувається 10,6% українців. Про це свідчать дані опитування Школи політичної аналітики Національного університету "Києво-Могилянська академія", проведеного з 2 по 16 вересня.

 

За динними дослідження, найбільше тих, хто не розуміє, як голосувати за кандидатів у списках – у Північному регіоні (37,1%, з яких 28,1% - цілком не погоджуються), а третина – не впевнена. Отже, лише третина жителів Півночі розуміє, як голосувати за кандидатів (30,9%).

 

У Центрі та на Півдні – тих, хто розуміє спосіб голосування більше – понад 40% (відповідно, 40,4% та 42,2%). Цікаво, що серед жителів Півдня статистично більше тих, хто відмовився відповідати на питання.

 

Найкраще ж обізнані з тим, як голосувати за кандидатів, на Заході – 55% впевнені у цьому, і лише 16,5% говорять, що не розуміють, як голосувати.

 

Нагадаємо, що в Україні 44% громадян вважають, що місцеві вибори є важливими для життя громади. Зовсім не важливі місцеві вибори для 2,8% українців. 

схожі новини