Новини 2020-10-21 13:44

Денісова заявила про погіршення стану здоров'я політв'язнів РФ Гафарова та Омерова

За інформацією Уповноваженої з прав людини, бранці Кремля не отримують належну медичну допомогу.

Стан здоров’я незаконно ув’язнених кримських татар Джеміля Гафарова та Енвера Омерова погіршується, проте керівництво місць несвободи, де їх незаконно утримують, ігнорують будь-які звернення про надання медичної допомоги. Про це у середу, 21 жовтня, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

 

 

"За словами рідних, Джеміль Гафаров, інвалід ІІ групи, скаржиться на різке загострення хронічних хвороб. Його турбують постійні судоми в ногах, сильний біль у серці та різкі стрибки тиску. Енвера Омерова турбують сильні болі опорно-рухового апарату, які не дають вільно ходити", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, зазначається, що наших громадян утримують в перенаповнених камерах, зокрема Джеміль Гафаров поміщений в камеру ще з 10 особами, однак там в наявності лише 6 ліжок.

 

За інформацією Денісової, у камерних приміщеннях антисанітарія — велика кількість тарганів та клопів. Через те, що адміністрація місць несвободи не проводить санітарну обробку, рідні змушені передавати дихлофос та інші подібні засоби.. Однак, її настільки багато, що самостійно з цією проблемою наші співгромадяни вже не справляються.

 

"Ці факти свідчать про порушення статей 9, 10, 22 Мінімальних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод", - наголосила Уповноважена з прав людини.

 

Так, Людмила Денісова звернулася з вимогою до Уповноваженого з прав людини Татьяни Москалькової невідкладно забезпечити реалізацію прав громадян України та забезпечити надання необхідної кваліфікованої медичної допомоги, а також привести умови тримання у відповідність з Мінімальними правилами поводження з в’язнями.

 

"Прошу відповідної реакції міжнародних партнерів та правозахисних організацій на порушення прав незаконно ув’язнених Російською Федерацією, адже поки всі бранці Кремля перебувають у неволі, їх життя та здоров’я залишаються під загрозою!", - наголосила обудсман.

 

Раніше Голова Меджлісу кримськотатарського нарду Рефат Чубаров закликав глав дипломатичних установ іноземних держав та очільникам місій і представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, посприяти у звільненні з російського ув'язнення громадян України – кримських татар і посилити тиск на Росію для виконання резолюцій Генасамблеї ООН щодо Криму. 

схожі новини