Новини 2020-10-21 18:01

Справа Шеремета. Суд відмовив у допиті Зеленського та Авакова

Захист пояснював, що ці посадовці публічно заявляли, що їм відомі матеріали справи, обставини злочину.

Шевченківський райсуд Києва, розглядаючи  справу вбивства Павла Шеремета, відмовив у допитах посадовців, про які просив захист обвинувачених. Про це повідомила «Українська правда» у середу, 21 жовтня.               

 

Серед людей, яких хочуть допитати адвокати обвинувачених, є президент Володимир Зеленський, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його заступник Антон Геращенко, ексгенпрокурори Руслан Рябошапка та Юрій Луценко, заступник голови Нацполіції Євген Коваль.

 

Захист пояснював, що ці посадовці публічно заявляли, що їм відомі матеріали справи, обставини злочину.

 

Однак, за словами судді Оксани Голуб, вбачається, що ці особи не були безпосередньо свідками обставин, що підлягають доказуванню в цьому кримінальному провадженні, та не є свідками в розумінні ст. 65 КПК.

 

«Що стосується інших осіб, працівників поліції, які є слідчими, або понятих, які приймали участь у тих чи інших діях, також ми з цим обсягом будемо визначатись після дослідження письмових матеріалів», - сказала Голуб.

 

Прокурор виступив проти допиту цих людей, сказавши, що вони не є безпосередніми свідками.

 

Зазначається, що суд вирішив, у якому порядку буде досліджувати докази і проводити допити. Спершу вивчать письмові і речові докази, потім визначать, яких експертів і спеціалістів треба допитати на додачу до документів. Після цього будуть проведені допити свідків, із точним переліком яких визначаться перед початком допитів. І наостанок будуть допитані потерпілі та обвинувачені.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі фігурують лікарка Юлія Кузьменко, медсестра Яна Дугарь.

 

Антоненко, Кузьменко та Дугарь, на думку обвинувачення, є виконавцями. Вони своєї вини не визнають. Замовників та організаторів вбивства слідство досі не встановило.

схожі новини