Новини 2020-10-23 12:23

Захист нацгвардійця Марківа надасть переконливі аргументи його невинуватості - Аваков

Очільник МВС України розраховує на те, що рішення суду буде доленосним.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у п'ятницю, 23 жовтня, заявив, що захист нацгвардійця Віталія Марківа готується до виступу в Італійському апеляційному суді, під час якого надасть переконливі аргументи невинуватості українського військового. Про це повідомляє пресслужба МВС.

 

 

"Це вже четверте слухання по апеляційній справі українського гвардійця... Міністр заявив, що захист надасть переконливі аргументи невинуватості гвардійця Віталія Марківа, що ця справа - черговий прояв російської гібридної війни", - йдеться у повідомленні.

 

Аваков розраховує на те, що це рішення суду буде доленосним.

 

 

"Ми очікуємо, що докази захисту будуть переконливі. Аргументи, які ми представили суду, запевнять в тому, що наш солдат не винний. Я розраховую на те, що це засідання, яке сьогодні відбудеться, буде доленосним і за рішенням суду вже скоро ми побачимо Віталія в Києві", - зазначив глава МВС.

 

Міністр додав, що з боку Національної Федерації Італійської преси з'явилася заява про погрози з України адвокату сім'ї Роккеллі Алессандрі Баллеріні.

 

"Ці погрози з'явилися в переддень засідання суду, а звернення про них прозвучало публічно до всіх вищих органів італійського правосуддя, за винятком прокуратури, до якої б мала подати заяву потерпіла. Це лише ще одна складова гібридної атаки на Віталія та на справу, яка розглядається сьогодні у суді", - зазначив Аваков.

 

Нагадаємо, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Павії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат "активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська".