Новини 2020-10-23 15:22

Данілов: Після виборів у Молдові Росія може зайти військами у Білорусь

РФ робитиме все від неї залежне для впливу на Білорусь.

Росія робитиме все залежне, щоб впливати на процеси в Білорусі - в залежності від того, як буде розвиватися ситуація після виборів у Молдові. Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов під час Київського безпекового форуму в п’ятницю, 23 жовтня, передає кореспондент Тижня.

 

 

«Чим зараз закінчиться в ситуація Білорусі, важко сказати. Росія буде робити все від неї залежне, аби впливати на процеси в Білорусі. Росія вирішуватиме питання в залежності від того, як буде розвиватися ситуація після 1 листопада - виборів у Молдові. Вони можуть заходити з військами на територію Білорусі. Це великий виклик для нас, для Литви та Польщі. Нас це дуже турбує», - сказав Данілов.

 

Нагадаємо, протести в Білорусі тривають з 9 серпня, після президентських виборів у країні, на яких, за даними білоруської ЦВК, за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску - 10,1%.

 

Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви, яка видала Ціханоускай візу на рік. Опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

 

23 вересня Лукашенка провів таємну інавгурацію. Низка країн світу, зокрема і Україна, інавгурації не визнали.

 

12 жовтня в МВС Білорусі заявили, що силовики не підуть з вулиць і застосовуватимуть бойову зброю у разі потреби.