Новини 2020-10-23 15:45

Ціханоуска: У Білорусі йде боротьба народу за свободу, за гідність та повагу

Лідерка білоруської опозиції подякувала українському народу за підтримку.

У Білорусі сьогодні йде боротьба за свободу, гідність і право на повагу всіх громадян. Про це 23 жовтня заявила лідерка білоруської опозиції Святлана Ціханоуска під час Київського безпекового форуму-2020. Про це передає кореспондент Тижня.

 

«Мені дуже шкода, що я не можу бути з вами в Києві на Київському Безпековому Форумі 2020 року. Я вдячна прем’єр-міністру Арсенію Яценюку і його чудовій команді за запрошення. Я захоплююся духом солідарності, який можна відчути від України і української нації по відношенню до Білорусі», - розповіла Ціханоуска.

 

Зокрема вона подякувала Україні за підтримку білоруських мирних протестів. 

 

«Ваша революція ґрунтувалася на всезагальному подиху свободи, і цей подих уже ніколи не може згаснути у Східній Європі. Тут я думаю про повстання в Прибалтиці, Лєха Валєнсу і Рух Солідарності в Польщі, лідерство Вацлава Гавела в Чехії і Словаччині. Ви продовжили цей нерозривний ланцюг. Ми так само продовжуємо його зараз. Але так само і за незалежність наших народів. Так само, як ви боретеся за територіальну цілісність України у рамках міжнародно визнаних меж, ми боремося за Білорусь і за незалежну націю. За вашу і нашу свободу!», - наголосила Ціханоуска.

 

Нагадаємо, Київський безпековий форум був започаткований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" у 2007 році. Форум є щорічним заходом, дискусією на високому рівні, щодо актуальних питань національної безпеки України, Чорноморського регіону, питань безпеки у Європі та глобальної безпеки у світі.