Новини 2020-10-26 13:30

КВУ заявив, що опитування Зеленського «провалилося»

Комітет закликає повертатися до реальних механізмів народовладдя.

Комітет виборців України вважає, що ініційоване президентом Володимиром Зеленським «опитування» 25 жовтня «реально провалилося». Про це сказав голова КВУ Олексій Кошель на пресконференції в понеділок, 26 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Експеримент із президентським опитуванням «реально провалився», - сказав Кошель.

 

Зазначається, що цей експеримент призвів до низки конфліктів у день виборів і став «досить серйозним ударом для останнього тижня перед днем голосування».

 

«Ми мали побачити принаймні часткові дискусії, програми, стратегії, залучення уваги до проблем громад. А президентське опитування повністю змінило акцент виборчої кампанії, і, на нашу думку, досить суттєво вплинуло на якість виборів та змістовну сторону в останній тиждень кампанії», - сказав Кошель.

 

КВУ закликає повертатися до реальних механізмів народовладдя, ухвалити закони про всеукраїнський та місцеві референдуми.

 

«Ми закликаємо ухвалити редакцію закону про всеукраїнський референдум, і закликаємо якнайшвидше розробити та ухвалити закон про місцеві референдуми. Це є вкрай важливим інструментом для роботи місцевих громад», - наголосив він.

 

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на місцеві вибори 25 жовтня та відповісти на «п'ять важливих для кожного питань». В Офісі президента заявили, що це опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Своєю чергою, Комітет виборців України зазначив, що ініціатива Зеленського суперечить законодавству – оскільки відповідна процедура не передбачена Виборчим кодексом.

 

До опитування Зеленського потрапили такі питання:

 

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

 

Покриття опитування становило 55%, зокрема найбільша кількість дільниць покрито на півдні - 78,65%, найменше на заході - 37,81%, а в центрі та на сході - 56,87% та 55,79%. В опитуванні взяли участь 67% виборців, 33% — не відповідали на запитання. Голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська заявила, що результатам «опитування» не можна довіряти: отримані цифри не дозволять стверджувати, що це результат репрезентативного опитування.

схожі новини