Новини 2020-10-26 14:59

Україна вручила послу Угорщини ноту протесту

Угорський посадовець порушив закон України.

Міністерство закордонних справ запросило посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто та вручило ноту протесту через незаконну політичну агітацію угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах 25 жовтня. Про це повідомляють на сайті Міністерства закордонних справ України.

 

Угорському дипломату було також довели позицію МЗС щодо неприпустимості виголошення у публічному просторі заяв офіційними особами Угорщини, особливо у день виборів, із закликами до громадян України угорського походження голосувати за Партію угорців – Товариство угорської культури Закарпаття.

 

У відомстві наголосили, що такі дії угорських посадовців суперечать статті 60 закону України «Про місцеві вибори», а також статті 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації.

 

"Міністерство вкотре закликало угорську сторону поважати законодавство України і не вчиняти кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України та не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин", - зазначили у МЗС.

 

Нагадаємо, що 25 жовтня, у день голосування на місцевих виборах в Україні, угорська сторона вдалася до прямої агітації за партію угорців - "Товариство угорської культури Закарпаття". Таким чином офіційний Будапешт підтвердив пряме втручання в справи України.

 

 

схожі новини