Новини 2020-10-27 11:55

Звільнення Ситника. У Мін'юсті заявили, що не мають повноважень виконувати рішення ОАСК

За словами Дениса Малюськи, питання чи є НАБУ органом виконавчої влади, чи ні, однозначно та до кінця не вирішене.

Міністерство юстиції не може внести зміни до Єдиного держреєстру відомості про Артема Ситника як про директора Національного антикорупційного бюро, оскільки не має відповідних повноважень та правових підстав для цих змін. Про це у вівторок, 27 жовтня, повідомив у Facebook міністр юстиції Денис Малюська.

 

 

Він написав, що відомство не може вносити зміни до реєстру, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного суду України або ж окремої ухвали.

 

"Зміни до інформації, що містяться у реєстрах вносяться державними реєстраторами, а Мін’юст лише розглядає скарги на дії реєстраторів та вносить дані у ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг", - йдеться в повідомленні.

 

За словами міністра, питання чи є НАБУ органом виконавчої влади, чи ні, однозначно та до кінця не вирішене.

 

"КСУ у своєму рішенні вказав, що у НАБУ є ознаки центрального органу виконавчої влади, однак чіткої тези про те, що це таки орган виконавчої влади - немає", - додав Малюська.

 

Зазначимо, ОАСК дав вказівку Мін’юсту внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб на підставі рішення КСУ про звільнення Ситника.

 

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Ситника директором НАБУ. У НАБУ заявили, що рішення КС є політично мотивованим. В Офісі президента очікують, що виконувач обов'язків голови НАБУ буде ефективним до обрання на "чесному і прозорому конкурсі нового керівника".

схожі новини