Новини 2020-10-27 20:00

Початок вакцинації від грипу і конфлікт з Угорщиною. Головне за 27 жовтня

Тиждень.ua зібрав найважливіші новини цього вівторка.

Голоси вже порахували понад 90% дільничних виборчкомів – ЦВК

 

Щонайменше 91% дільничних виборчих комісій завершили підрахунок голосів на чергових місцевих виборах, склали протоколи та передали виборчу документацію до відповідних ТВК. 

 

ОАСК ухвалив викреслити з держреєстру інформацію про Ситника як директора НАБУ. Бюро оскаржить рішення

 

Окружний адмінсуд Києва ухвалив викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора НАБУ. Підставою є рішення Конституційного Суду, який визнав незаконним указ колишнього президента Петра Порошенка про призначення Ситника. У Мін’юсті заявили, що не можуть внести зміни до держреєстру, оскільки не мають відповідних повноважень та правових підстав для цих змін. Бюро розцінює рішення ОАСК як втручання у свою роботу і оскаржить його.

 

Сійярто різко відреагував на заборону Україною в'їзду угорським урядовцям

 

Україна заборонила в'їзд двом угорським високопосадовцям через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах. Один із них - це державний секретар канцелярії прем'єр-міністра Угорщини. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що заборона Україною в'їзду була «жалюгідною» і «нісенітницею». За його словами, Україна зробила «недружні кроки» щодо Угорщини і «цим Україна повідомляє... що вона відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль щодо євроатлантичної інтеграції». У ЄС заявили, що позиції ЄС щодо України через ситуацію з Угорщиною - не змінюються.

 

В Україні розпочалась вакцинація від грипу

 

В Україні розпочалась вакцинація від грипу. До епідемічного сезону 2020-2021 років у країну поставили 665 тисяч доз вакцини проти грипу.

схожі новини