Новини 2020-10-29 13:14

Цькування за українську мову у Слов'янську. Поліція відкрила кримінальну справу

Наразі правоохоронці встановлюють особи громадян, які були учасниками цього інциденту.

Особам, що у Слов’янську Донецької області у маршрутці накинулись на жінку, яка розмовляла українською мовою, загрожує до 5 років ув’язнення. Про це у четвер, 29 жовтня, заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, інформує пресслужба МВС.

 

 

Як зазначається, поліція відкрила кримінальну справу після відео, на якому жінку в маршрутці лають через те, що вона розмовляє українською, а потім намагаються виштовхати з авто. Наразі поліція встановлює особи громадян, які були учасниками цього інциденту.

 

 

 

Коментуючи ситуацію, Варченко наголосив, що особи, "які зграєю накинулися на українськомовну жінку за, власне, українську мову, будуть нести покарання згідно з законами України".

 

"Вже найближчим часом вони дізнаються, що Кримінальний кодекс Україні передбачає покарання за розпалювання ворожнечі та образу почуттів громадян за мовними ознаками (ст. 161 ККУ). Що санкція за знущання з людей, які розмовляють українською, - до 5 років ув'язнення. У правовий спосіб їм буде доведено, що Слов'янськ - це Україна. Брутальна істота чоловічої статі, яка розпускала руки, познайомиться зі статтею 296 Кримінального кодексу, яка передбачає обмеження волі до 5 років", - зазначив Варченко.

 

Він додав, що громадянам, які зухвало ігнорують протиепідемічні заходи та наражають на небезпеку інших людей, агресивно відмовляючись користуватися масками в громадському транспорті, нагадають про зміст статті 44.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення зі штрафами у розмірі від 17 до 34 тис. грн.

 

Нагадаємо, 27 жовтня у місті Слов'янськ Донецької області в одній з міських маршруток стався конфлікт. Зокрема, там влаштували цькування жінці, яка українською мовою зробила зауваження одному з пасажирів за неправильне носіння маски.

схожі новини