Новини 2020-11-02 13:23

МОЗ починає розгортання COVID-шпиталю у київському Палаці спорту

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Міністерство охорони здоров'я розпочинає розгортання мобільного шпиталю в Києві, у Палаці спорту. Про це сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю, оприлюдненому 2 листопада.

 

"Уже є попередні кошториси, які доопрацьовують. Ми зібрали потреби щодо обладнання, дали завдання ДП "Медичні закупівлі", щоб там проаналізували ціни, і запускаємо постанову, якою виділимо на це кошти, й починаємо розгортати шпиталь у Палаці спорту", - сказав Ляшко.

 

Він також розповів про вимоги до таких шпиталів.


"Це шпиталі, які мають бути розгорнуті в пристосованих приміщеннях, що мають опалення, вентиляцію, санітарно-технічні умови. Тобто це великі площі, на яких додатково розміщуються ліжка таким чином, щоб була велика блокова система, де можна буде підвести кисень до ліжко-місць, забезпечити реанімаційні відділення, кімнати для медичного персоналу", - сказав урядовець.

 

За його словами, зараз вже визначено, яка кількість обладання потрібна для мобільного шпиталю. Водночас Ляшко наголосив, що проблема полягає не стільки в забезпеченні обладанням, скільки в забезпеченні медичними кадрами.


"Зі збільшенням кількості медичних ліжок проблема збільшення кількості медичного персоналу не вирішиться сама собою, адже лікар – це професія, яка здобувається роками", - сказав він.

 

Нагадаємо, у понеділок, 2 листопада, почав роботу контакт-центр Міністерства охорони здоров’я з протидії COVID-19. Там можна отримати інформацію, якщо пацієнт не може зв'язатися зі своїм сімейним лікарем чи отримати направлення на аналізи.

схожі новини