Новини 2020-11-05 13:25

Рада схвалила зміни до Бюджетного кодексу

За відповідний законопроєкт проголосували 253 народні депутати.

У четвер, 5 листопада, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №4100-д щодо змін до Бюджетного кодексу. Про це повідомив «Укрінформ».

 

За законопроєкт «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» проголосували 253 народні депутати.

 

Документом передбачаються зміни до Бюджетного кодексу України, пов’язані із необхідністю врегулювання правових засад функціонування бюджетної системи України, міжбюджетних відносин, створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі.

 

Також, до Бюджетного кодексу вносяться зміни, пов'язані із запровадженням інструменту надання державних гарантій на портфельній основі, для підтримки малого та середнього бізнесу шляхом гарантування державою часткового виконання зобов’язань, що не перевищує 80% загальної суми таких боргових зобов’язань за портфелем кредитів тощо.

 

Очікується, що реалізація документу врегулює бюджетні відносини з урахуванням адміністративно-територіальної реформи, забезпечить зменшення очікуваного пікового навантаження на держбюджет, забезпечить підтримку державою малому бізнесу, врегулює залучення коштів ЄКР для покриття тимчасових касових розривів загального фонду держбюджету.

 

Законопроєкт про зміни до Бюджетного кодексу необхідний для ухвалення держбюджету-2021.

 

Нагадаємо, Верховна Рада 5 листопада планує розглянути держбюджет.