Новини 2020-11-09 18:32

Ткаченко заявив, що Мінкультури не підтримує впровадження карантину вихідного дня

На думку міністерства, заклади культури - не епіцентр для поширення вірусу.

Міністерство культури і інформаційної політики не підтримує впровадження карантину вихідного дня. Про це йдеться в заяві міністерства, яку 9 листопада оприлюднив міністр культури Олександр Ткаченко.

 

 

"З огляду на те, які наслідки для сфери культури, креативних індустрій може спричинити карантин вихідного дня, Мінкультури не підтримує цю ініціативу. Сотні тисяч працівників в Україні можуть залишитися без роботи. Тобто йдеться про життя та існування людей", - написав Ткаченко

 

На його думку, окремим питанням є те, чи витримає економіка України, якщо свою роботу призупинить сфера культури, яка генерує від 2 до 4% ВВП.

 

"І це ми говоримо в розрізі сфери культури, хоча варто пам’ятати, що загалом аналогічні ризики і для мікро, малого та середнього бізнесу", - додав він.

 

На думку міністерства, заклади культури - не епіцентр для поширення вірусу, а контролювати дотримання карантинних обмежень у закладах культури чи не найпростіше: потік людей регулюється, розсадка визначається, те, щоб відвідувачі перебували у масках та температурний скрингінг – постійно відстежується, дезінфекційні засоби завжди в доступі.

 

"Тому закривати сферу, яка фактично є взірцем для багатьох галузей за виконанням санепідемвимог МОЗ, – рішення, що призведе до фінансових втрат у бюджеті України. Заборона на роботу у вихідні дні для закладів культури та креативних індустрій спричинить зменшення і без того критичних доходів іще додатково на 50% і більше", - вважають у відомстві.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що карантин вихідного дня в Україні триватиме кілька тижнів.

схожі новини