Новини 2020-11-12 17:40

На зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки» обговорюватимуть переговори в ТКГ

Україна намагається прискорити переговорний процес.

У суботу, 13 лситопада, на зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" у форматі відеоконференції обговорюватиметься питання активізації роботи Тристоронньої контактної групи, а також  представлений українською стороною План дій. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

 

"Після саміту лідерів країн "нормандського формату" в грудні минулого року минув певний час, але це не означає, що робота не проводилася. "Нормандський формат" існує не лише на рівні лідерів - активно спілкуються між собою радники президентів. Запланована відеоконференція радників "нормандського формату" відбудеться вже завтра", - зазначив він в ефірі програми "Запитання тут ставимо ми" на "Радіо НВ", - пишуть на сайті Офісу президента.

 

Жовква зазначив, що на порядку денному цієї відеоконференції - шляхи активізації роботи Тристоронньої контактної групи. Він пояснив, що Україна намагається прискорити переговорний процес, пропонуючи конструктивні кроки, зокрема План дій, який українська сторона вже представила на робочій групі ТКГ з політичних питань.

 

Нагадаємо, що 10 листопада  український «План дій» щодо Донбасу взяли за основу в Тристоронній контактній групі. Він  містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію окремих районів Донецької та Луганської областей, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.