Новини 2020-11-13 13:10

У Львові відкрилася тактильна виставка знаменитого скульптора Пінзеля для незрячих

Метою проєкту є переосмислення та популяризація спадщини Пінзеля за допомогою інструментів доповненої реальності.

У Львові в музеї Івана Георгія Пінзеля 12 листопада відбулася презентація виставки "Пінзель. Тактильна експозиція" для незрячих і слабозорих людей. Про це повідомляє пресслужба проєкту.

 

 

Як зазначається, це продовження проєкту Pinsel.AR, метою якого є переосмислення та популяризація спадщини Пінзеля за допомогою інструментів доповненої реальності.

 

 

В межах проекту “Пінзель. Тактильна експозиція” створено точні копії 8-ми скульптур створених Майстром Пінзелем в 50-х роках XVIII століття.

 

Скульптури, створені шляхом фотополімерного 3D друку доповнені супровідними матеріалами та анотаціями шрифтом брайля, а також, екскурсіями, розробленими для незрячих та слабозорих відвідувачів музею.

 

 

Зауважимо, Іоан Георгій Пінзель, відомий також як майстер Пінзель - галицький скульптор, який протягом 50-х років XVIII століття створив на землях нинішньої Західної України дивовижні храмові скульптури в стилях бароко та рококо. Зібрані, взяті або врятовані з переважно занедбаних архітектурних середовищ, ці скульптури стали рефлексивною спадщиною сучасності.

 

 

Пінзель вважається зачинателем Львівської школи скульпторів. Для його творів характерна велика емоційність і динаміка, надання створеним формам життєвих рис, повідомляє Wikipedia.
На своїх роботах Пінзель не залишав підпису, монограми чи дати. Однак вважається, що він є автором скульптури "Юрій-Змієборець" на парапеті собору святого Юра у Львові, статуй Святим Леону та Атанасу - покровителям родини Шептицьких на соборі святого Юра у Львові, кам'яних скульптур для парапету Бучацької ратуші та багатьох інших робіт.

 

Проєкт реалізується у міжмузейній співпраці громадської ініціативи My Future Heritage, Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького та Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького. Реалізація проекту здійснюється завдяки підтримці Український культурний фонд.