Новини 2020-11-17 11:02

Захворів суддя. Засідання у справі Шеремета в листопаді не відбудуться

На листопад було призначено два судових засідання стосовно фігурантів справи щодо вбивства журналіста.

Судові засідання у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета у листопаді не проходитимуть – захворіла головуюча суддя у справі Оксана Голуб. Про це 17 листопада у Facebook повідомила спільнота Free Riff.

 

«Суддя Голуб призначила судові засідання у, так званій, «справі Шеремета», два рази на місяць. Через це присяжні на наступному засіданні вже не пам'ятають що було на попередньому, а допит 263 свідків обвинувачення триватиме роками. Важливі термінові клопотання, подані захистом Антоненка у вересні місяці, досі не розглянуті. А тепер виявляється, що с. Голуб.. захворіла. І засідання у справі у листопаді місяці (призначені на 17 та 24) не відбудуться», – йдеться в повідомленні.

 

У спільноті зауважили, що стаття 322 КПК свідчить, що безперервність судового розгляду Судовий розгляд відбувається безперервно, крім часу, призначеного для відпочинку.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було.

 

Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія "Ріффмастера" Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій "Тихо прийшов, тихо пішов". Також у справі фігурують лікарка Юлія Кузьменко, медсестра Яна Дугарь.

 

Антоненко, Кузьменко та Дугарь, на думку обвинувачення, є виконавцями. Вони своєї вини не визнають. Замовників та організаторів вбивства слідство досі не встановило.

схожі новини