Новини 2020-11-17 15:33

Рада відхилила законопроєкт про відтермінування касових апаратів для ФОПів

За ухвалення відповідного документу проголосували 17 народних депутатів.

Верховна Рада 17 листопада відхилила законопроєкт №4313-д про відтермінування запровадження касових апаратів для фізичних осіб – підприємців. За ухвалення відповідного документу проголосували 17 народних депутатів, проти – 228.

 

Спершу голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував зняти законопроєкт із розгляду та створити робочу групу для напрацювання нової версії документа.

 

"Ми провели додаткові консультації щодо цього неоднозначного питання, яке, з одного боку, породжує страхи у підприємців, а з іншого - на жаль, ухвалення якогось невиваженого рішення призведе до порушення прав 40 мільйонів наших громадян, які також вимагають введення чеків. З огляду на це ми повинні знайти компроміс: зняти це питання сьогодні, створити робочу групу і розробити компромісний законопроєкт, який би влаштовував усіх", – пояснив Гетманцев.

 

У свою чергу голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія уточнив, що парламент не може зняти законопроєкт, оскільки ввійшов у його розгляд. Відтак Арахамія вніс пропозицію не підтримувати цей документ під час голосування і внести новий, підготовлений у робочій групі, щоб "з нового року запрацювала нова система".

 

Однак одностайності у залі таки не було, тому заступник Голови ВР Олена Кондратюк скликала коротку нараду із головами депутатських фракцій і груп біля президії парламенту.

 

Урешті було вирішено поставити законопроєкт 4313-д на голосування, в результаті якого Рада відхилила його: "за" проголосували 17 депутатів, а 228 – "проти".

 

Нагадаємо, у вівторок Верховна Рада провалила голосування щодо скасування карантину вихідного дня.

 

Як повідомлялося, 17 листопада під Верховною Радою мітингували підприємці, які вимагали у депутатів скасувати карантин вихідного дня та зберегти спрощену систему оподаткування.