Новини 2020-11-18 09:53

Туреччина схвалила відправку своїх військових в Азербайджан

Рамки місії, чисельність персоналу і терміни будуть визначатися Адміністрацією президента Туреччини.

Генеральна асамблея Великих національних зборів (парламенту) Туреччини схвалила відправку турецьких військових в Азербайджан. Про це повідомило Anadolu у вівторок, 17 листопада.

 

У тексті резолюції згадується спільна заява щодо Нагірного Карабаґу, а також вимога Баку щодо формування Спільного центру Туреччини і РФ з моніторингу режиму припинення вогню.

 

«Місце Спільного центру буде визначено Азербайджаном. У центрі діятимуть військовослужбовці, а при необхідності цивільні фахівці. Робота центру буде спрямована на забезпечення миру і стабільності на Південному Кавказі в світлі кроків щодо забезпечення територіальної цілісності Азербайджану, що відображено і в відповідних резолюціях РБ ООН і ОБСЄ. Відправка військових до Азербайджану також відповідає національним інтересам Туреччини», - йдеться в тексті документа.

 

Рамки місії, чисельність персоналу і терміни будуть визначатися Адміністрацією президента Туреччини. У відповідність до статті 92-ї Конституції Туреччини, термін дії місії – один рік.

 

Резолюцію підтримали правляча Партія справедливості і розвитку і провідні опозиційні партії - Республіканська народна партія, Партія націоналістичного руху і «Хороша партія». Проти документа виступила Демократична партія народів.

 

Нагадаємо, раніше президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що режим припинення вогню в Нагірному Карабаґу контролюватиме не лише РФ, а й Туреччина. Однак, у Вірменії заперечили цю інформацію.