Новини 2020-11-20 09:29

Обрали переможця на найкращий ескіз великого герба України

Найкращою визнали роботу Олексія Кохана.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти підбило підсумки конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба. Про це пише BBC Україна у четвер, 19 листопада.

 

Найкращою визнали роботу Олексія Кохана, який також є співавтором Малого герба.

 

Як зазначив міністр культури Олександр Ткаченко, ескіз-переможець містить обов'язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб.

 

Ескіз-переможець брав участь у подібному конкурсі ще в 1997 році. Усього в конкурсі брали участь 112 робіт-претендентів.

 

Конкурс проводили за рішенням уряду після доручення Верховної Ради. Співорганізаторами виступили міністр культури та міністр юстиції. Найкращий ескіз обирало журі, до якого входили фахівці з геральдики, історії, юриспруденції та мистецтвознавства. Очолював журі Андрій Гречило, який так само, як і переможець конкурсу, є співавтором Малого герба України.

 

Зазначається, що для затвердження ескізу це рішення має втілити у проєкт закону міністерство юстиції, а Верховна Рада - схвалити. Конституція передбачає, що цей закон треба ухвалити двома третинами голосів депутатів.

 

Востаннє уряд затверджував проєкт Великого державного герба в 2009 році, проте тоді його не підтримала Верховна Рада.

 

Перший конкурс на герб оголошували ще у 1993 році.

 

Нагадаємо, 25 серпня Верховна Рада ухвалила постанову про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України. Відтак вона доручила уряду провести конкурс на найкращий ескіз, до 1 грудня визначити переможця та подати на розгляд Верховної Ради пропозиції. Натомість, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович заявив, що потреби в розробці нового Герба немає, оскільки Тризуб є одним з найгарніших гербів у світі і він прийнятний для всіх українців. 

 

За його словами, що логіка виникнення великих гербів зазвичай зумовлена тим, що є колишні імперії або країни, до яких входять декілька територій з окремою історією, геральдикою, - тож для того, щоб консолідувати в символічному плані ці території, існують великі герби.

схожі новини